2022 Alumni
PhD | Applied Master's | Data Science Master's | Master's |
Sanjana Gupta | Hui Kong | Jiaxi Chen | Yang Zhang |
Byoungwook Jang | Entong Li | Haejeong Choi | Bu Zhao |
Caleb Ki | Jing Li | Rui Deng | Heather Johnston |
Michael Law | Ruiqian Tang | Rudra Guin | Vivek Rai |
Rayleigh Lei | Kailan Xu | Xin Hu | Natasha Stewart |
Yuanzhi Li | Runxia Zhao | Grace Li | Avery Winn |
Chengcheng Li | Dongyang Zhao | Liding Li | Xianing Zheng |
Yangyi Lu | Jiayu Zhu | Lian Liu | |
Timothy Lycurgus | Kenan Alkiek | Yindi Ma | |
Chenchen Ma | Anil Battalahalli Sreenath | Yufeng Niu | |
Debarghya Mukherjee | Beiqi (Bella) Chen | Holly Palmer | |
Laura Niss | Hongfan Chen | Chenkai Su | |
Nora Payne | Kaiming Cheng | Leyi Wang | |
Zoe Rehnberg | Yeonjeong Chu | Xiaojun Wang | |
Qianhua Shan | Dylan Glover | Xingwen Wei | |
Weijing Tang | Qingyuan He | Minghao Yang | |
Yu Wang | Aldo Iturrios | Runxia Zhao | |
Andrew Yarger | Ying Jiang | Songlin Zheng | |
Zhouxun (Josh) Jiang | Yuchen Bai | ||
Youngwoo Kwon | Beishao Cao | ||
Hanjun Li | Yang Chen | ||
Xinjun Li | Brody Erlandson | ||
Jialun Li | Danielle Fanizzi | ||
Li Hsuan Lin | Vasilina Filonova | ||
Ruibo Liu | Andrew Heldrich | ||
Zijin Liu | Wei Hu | ||
Zhixin Mao | Anar Huseynov | ||
Suzy McTaggart | Sean Kelly | ||
Binrui Mu | Jenna King | ||
Kwang Hyun Nam | Limeng Liu | ||
Ziteng Pang | Yanyu Long | ||
Ashwin Pothukuchi | Rong Song | ||
Eric Reder | Haochen Sui | ||
Jennifer Rodriguez | Tianyi Wang | ||
Hao Rong | Yiqun Wang | ||
Sadia Sarker | Julia Weber | ||
Yingjie Shan | Ang Xu | ||
Alex Shen | Jiehan Xu | ||
Xianlin Sun | Yang Ye | ||
Siwei Tang | |||
Liuyu Tao | |||
Afton Uriarte | |||
Juejue Wang | |||
Tianshi Wang | |||
Melody Wu | |||
Bowen Xie | |||
Zhihao Xu | |||
Ran Yan | |||
Wei Zhao | |||
Veronica Zhao | |||
Hang Zheng | |||
Shu Zhou |
2021 Alumni
PhD | Applied Master's | Data Science Master's | Master's |
Kidus Asfaw | Bei An | Shivika Bisen | Hamid Eftekhari |
Baekjin Kim | Marco Anibal Arriola Moscoso | Huiyang Ding | Marlena Duda |
Edward Wu | Xiaolin Cao | Ransheng Guan | Li Guan |
Nicholas Seewald | Bingxu Chai | Ransheng Guan | Isaac Jones |
He Yinqiu | Lunhui Chen | Zhihao Guo | Zena Lapp |
Yan Chen | Chung Hoon Hong | Meredith Pedde | |
Yinuo Chen | Jiahui Ji | Steven Shaw | |
Thomas M Fiore | Qiwen Mao | Kai Wang | |
Jingyi Li | Dorsa Massihpour | Brooke Wolford | |
Kai Liu | Jiali Pan | Patrick Wu | |
Jingyan Lu | Amit Sawant | Yaya Zhai | |
You Lyu | Spencer Vagg | Elnaz Kabir | |
Shikha Marwah | Kaiqi Wang | Esmaeil Keyvanshokooh | |
Xinyang Qi | Yun Wang | Baekjin Kim | |
Yutao Tu | Martin Zanaj | Charlotte Mann | |
Qifan Wang | Haomin Zhao | Brian Manzo | |
Ningyuan Wang | Anshul Aggarwal | Wesley Marrero Colon | |
Jiannan Xu | Xudan Bai | Nora Yujia Payne | |
Yingyi Yang | Palash Biswas | Natasha Stewart | |
Zhen Yang | Fenglong Cai | Qiushi Yu | |
Ziqian Yang | Xianghao Chen | ||
Rongqian Zhang | Yue Du | ||
Katherine Ahn | Ting Gong | ||
Kali Aloisi | Oliver Hitchcock Hill | ||
Ajanae Bennett | Zeyuan Hu | ||
Zhijun Cai | Pingxuan Huang | ||
Loc Cao | Yanisa Kaewkhao | ||
Jingxian Chen | Yin Kwong John Lee | ||
Keyu Chen | Ernest Leem | ||
Tianqi Chen | Zhengyu Li | ||
Yichao Chen | Yin Liu | ||
Daxuan Deng | Kunsheng Lyu | ||
Varshant Dhar | Senwei Ma | ||
Zhilan Fan | Hisamitsu Maeda | ||
Haonan Feng | Aravind Mantravadi | ||
Hao He | Weiye Mei | ||
Eric Hernandez-Montenegro | Nick Paris | ||
Zhilin He | Yuyou Qian | ||
Zhijun Hua | Kyle William Schulz | ||
Zheng Jing | Shangquan Sun | ||
Suppapat Korsurat | Alyssa Wisk | ||
Moeki Kurita | Hongxin Yang | ||
Enhao Li | Yue Yu | ||
Chuwen Li | Zhewen Zhang | ||
Diana Liang | Xijian Zhao | ||
Huayu Li | Yicheng Zhou | ||
Ting Wei Lin | Haofeng Zhu | ||
Shichao Liu | Josh Zimmer | ||
Tianci Liu | |||
Benhan Liu | |||
Bowen Liu | |||
Yuyao Liu | |||
Wenjing Li | |||
Ming-Chen Lu | |||
Xiru Lyu | |||
Weijie Pan | |||
Xiaohan Qiu | |||
Xinghua Tao | |||
Karen (Kaiwen) Wang | |||
Xiao Wang | |||
Yujia Wang | |||
Yuying Wang | |||
Xinrui Wu | |||
Xinran Wu | |||
Jingwen Xiao | |||
Yiyi Xu | |||
Yuan Zeng | |||
Lei Zhang | |||
Yueyang Zhang | |||
Zhe Zhao | |||
Shichao Zhong | |||
Wenjing Zhou | |||
Anna Billiard | |||
Jiayuan Dong | |||
Ryan Duncan | |||
Yilin Feng | |||
Isabella Gierlinger | |||
Lee-Yang Lin | |||
Yue Liu | |||
Benjamin Rappoport | |||
Ziyi Song | |||
Sijun Zhang | |||
Yanhan Si | |||
Tian Wang |
2020 Alumni
PhD | Applied Master's | Data Science Master's | Master's |
Anwesha Bhattacharyya | Jiwen Cao | Timothy Chon | April Cho |
April Cho | Israel Diego-Guerra | Xiangyu Fan | Young Hun Jung |
Joseph Dickens | Dong Ding | Daming Gao | Jessica Liu |
Roger Fan | Jiehui Ding | Shuyang Huang | Hyesun Yoo |
Robyn Ferg | Alexandra Elias | Juyoung Jung | |
Zheng Gao | Hongru Fang | Supapitch Kittisarakul | |
Jonathan Goetz | Ming Gao | Yung-Chun Lee | |
Yuqi Gu | Tzvi Gluck | Yuan Liang | |
Aritra Guha | Muzhe Gui | Zhongqi Liu | |
Young Hun Liu | Yuxuan Hu | Reed Millek | |
Yumu Liu | Ailun Huang | Alexandra Spence | |
Brook Luers | Su I Iao | Adam Stautberg | |
Yuan Sun | Xinye Jiang | Yue Tang | |
Hyesun Yoo | Zhenbang Jiao | Yanlin Tang | |
Xuefei Zhang | Hyun Jung Koo | Lan Yue | |
Joseph Laslie | Ji Young Yun | ||
Chaewon Lee | Tianyi Xie | ||
Jaehoon Lee | Bowen Yin | ||
Yung-Chun Lee | Ruirui Zhang | ||
Yunsun Lee | |||
Jiahao Li | |||
Junzhang Li | |||
Ke Li | |||
Shuoran Li | |||
Bo Liu | |||
Tianqi Lu | |||
Yeru Lu | |||
Yifan Lu | |||
Jiali Luan | |||
Junfeng Luo | |||
Anran Meng | |||
Guanghui Min | |||
Naichen Ni | |||
Yongkai Qiu | |||
Gabrielle Santos | |||
Addison Shay | |||
Lan Shi | |||
Hu Sun | |||
Lizhuang Sun | |||
Yuqing Tang | |||
Peixin Tian | |||
Mimi Tran | |||
Runwei Wang | |||
Xun Wang | |||
Zi Wang | |||
Xinyu Wu | |||
Zaidan Wu | |||
Chen Xie | |||
Hu Xu | |||
Weifeng Xu | |||
Songkai Xue | |||
Minjing Yang | |||
Xiaotong Yang | |||
Zhe Yin | |||
Lingke Ying | |||
Yue Yu | |||
Xian Zhang | |||
Yijia Zhang | |||
Fang Zhou | |||
Manqi Zhou | |||
Yvonne Zhou | |||
Hongyu Zhu | |||
2019 Alumni
Ph.D. | Applied Master's | Data Science Master's | Master's |
Chun-Chen Tu | Cara Cannella | Chunyu Hou | Robyn Ferg |
Yanzhen Deng | Alexander Kellner | Ben Sadis | Zheng Gao |
Gregory Hunt | Bo Qu | Olivia Hackworth | |
Yura Kim | Mengjie Shi | Rafail Kartsioukas | |
Peng Liao | Yang Cai | Dan Kessler | |
Boang Liu | Andres Cambronero Sanchez | Feichen Shen | |
Timothy NeCamp | Pin-Yu Chen | Jia Zhou | |
Jinqi Shen | Wenyu Chen | ||
Jingshen Wang | Jerome Jaehoon Choi | ||
Wenyi Wu | Reed Coots | ||
Ruofei Zhao | Anuj Dahiya | ||
Samantha Edds | |||
Naomi Giertych | |||
Shengchen Hao | |||
Xin Hu | |||
Yu-Chun Kao | |||
Eric Kim | |||
Andrei Kopelevich | |||
Mark Kurzeja | |||
Sunghun Lee | |||
Yuhan Li | |||
Zetan Li | |||
Joseph Lipa | |||
Yuanhao Liu | |||
Gongcheng Lu | |||
Zhongyuan Lyu | |||
Rui Ma | |||
Yumeng Ma | |||
Jawad Mroueh | |||
Sandra Nwogu | |||
Teerth Patel | |||
Yunbin Peng | |||
Eli Schultz | |||
Huan Tan | |||
Jieni Wan | |||
Shunji Wei | |||
Katherine Wilkinson | |||
Ruikun Xiao | |||
Yuming Yang | |||
Yuzhe Ye | |||
Mengyi Yuan | |||
Xiaotian Zhan | |||
Lei Zhang | |||
Yingdan Zhang | |||
Xiaodan Zhou | |||
Zirun Zhu |
2018 Alumni
Ph.D. | Applied Master's | Master's | |
Teal Guidici | Ran Bi | Sai Chen | |
Jun Guo | Mariah Boulard | Yanzhen Deng | |
Michael Hornstein | Jiahua Chen | Wyliena Guan | |
Tianxi Li | Vincent Chen | Yinqiu He | |
Jiahe Lin | Tsai-Chin Cho | Byoungwook Jang | |
Joon Ha Park | Jing Chu | Dan Li | |
Mikhail Yurochkin | Desmond Cole | Yangbing Li | |
Elliott Evans | Yilai Li | ||
Alexander Everett | Brook Luers | ||
Yingjia Fu | Amirhossein Meisami | ||
Noah Gale | Jarvis Miller | ||
Ruijiang Gao | Laura Niss | ||
Yu Gao | Shweta Ramdas | ||
Joshua Gardner | Nima Salehi Sadghiani | ||
David Guo | Nick Seewald | ||
Chia-Wei Hsu | Jinqi Shen | ||
Bingqing Hu | Yuan Sun | ||
Can Huang | Weijing Tang | ||
Zhihao Huang | Gonzalo Vazquez Bare | ||
Kaiwen Jiang | |||
Shen Jin | |||
Jungeun Kim | |||
Dong Gil Lee | |||
Yiran Li | |||
Zeyu Li | |||
David Li | |||
Shuting Liao | |||
Lizi Lin | |||
Jingqi Liu | |||
Lei Liu | |||
Yuhao Liu | |||
Yuxing Lu | |||
Esther Lumbantobing | |||
Jeanhee Pak | |||
Luke Puglisi | |||
Zhen Qin | |||
William Qing | |||
Yijing Qu | |||
Akash Rastogi | |||
Nima Salehi Sadghiani | |||
Ben Denis Shaffer | |||
Yongxin Shuai | |||
Andrew Soncrant | |||
Xinghui Song | |||
Taylor Spooner | |||
Hanbo Sun | |||
Aman Taxali | |||
Wan-Lun Tsai | |||
Huiqi Wang | |||
Qingyi Wang | |||
Shan Wang | |||
Shikun Wang | |||
Tuo Wang | |||
You Wu | |||
Yifan Xiang | |||
Han Xu | |||
Xinyue Yang | |||
Zhichao Yang | |||
Hsuan-Yu Yeh | |||
Xiaoyun Yu | |||
In Son Zeng | |||
Bindan Zhang | |||
Junyan Zhang | |||
Fengyu Zhao | |||
Qianhong Zhou | |||
Yujing Zhou | |||
Tian Zhou |
2017 Alumni
Ph.D. | Applied Master's | Master's | |
Nhat Ho | Alejandro Barrios Heras | Boris Babic | |
Hossein Keshavarz | Anurag Beniwal | Wei Bao | |
Karen Nielsen | Joseph Bybee | Raymond Cavalcante | |
Cheng Qian | Huiwen Chen | Pin-Yu Chen | |
Kazem Shirani | Junyu Chen | Xiaomei Chen | |
Kam Chung Wong | Shih-Yi Chen | Kathryn Demanelis | |
Yun Jhong Wu | Vincent Chen | Roger Fan | |
Ziheng Yang | Yitong Chen | Diane Flasch | |
Yilu Dai | Jonathan Goetz | ||
Xiaomeng Du | Ye Guan | ||
Yukun Gao | Chuan Li | ||
Cameron Hollingshead | Hui Li | ||
Haoling Hou | Bryan Moyers | ||
Hanbo Hu | Tim NeCamp | ||
Serim Hwang | Cheng Qian | ||
Ye Jian | Shiya Song | ||
Kehan Jiang | Xiaoxing Wang | ||
Ruixin Jiang | Mark White | ||
Wei Jiang | Yun-Jhong Wu | ||
John Keane | Ziheng Yang | ||
Zachary Keller | Nick Zaborek | ||
Yubin Kim | |||
Sooin Lee | |||
Li Li | |||
Weiyu Li | |||
Wenqian Li | |||
Yuchen Lin | |||
Mochuan Liu | |||
Nanbo Liu | |||
Xiaoyue Liu | |||
Jiashen Lu | |||
Kunli Niu | |||
Kelsey Pakkala | |||
Jiaming Qiu | |||
Mark Rulkowski | |||
Dapeng Shang | |||
Zhida Shen | |||
Yue Song | |||
Georgios Spyrou | |||
Tong Tian | |||
Yilei Wang | |||
Yue Wang | |||
James Wu | |||
Qianwen Wu | |||
Shuang Wu | |||
Ying Xie | |||
Zhensheng Xia | |||
Bingjie Xu | |||
Yishu Xu | |||
Ruijing Yang | |||
Yi Yang | |||
Ketian Yu | |||
Shangshang Yu | |||
Hang Yuan | |||
Jie Yuan | |||
Stewart Zellars | |||
Ao Zhang | |||
Crystal Bingmiao Zhang | |||
Han Zheng | |||
Meng Zhang | |||
Mengjiao Zhang | |||
Rui Zhang | |||
Siyu Zhang | |||
Xinghua Zhang | |||
Jihong Zhong | |||
2016 Alumni
Ph.D. |
Applied Masters | Masters | |
Sougata Chaudhuri | Liam Abbott | Shrijita Bhattacharya | |
Joshua Errickson | Olga Borovikova | Christoph Boehm | |
Can Le | Richard Bryant | Sougata Chaudhuri | |
Huitian Lei | Yaqing Cai | Youngjun Choe | |
Naveen Narisetty | Ziwei Cao | Julie Ghekas | |
Dao Nguyen | Vatshank Chaturvedi | Aritra Guha | |
Seyoung Park | Yiyu Chen | Nhat Ho | |
Yingchuan Wang | Rene Crespin | Yura Kim | |
Tianshuang Wu | Prashanth Dannamaneni | Boang Liu | |
Chia Chye Yee | Weijie Ding | Zhiyuan Lu | |
Yiwei Zhang | Sumie Hariya | Kazem Shirani | |
Yuan Zhang | Benjamin Hopkins | Brian Wu | |
Xueqing Li | Wenyi Wu | ||
Yumu Liu | Yanxiao Zhang | ||
Ye Liu | Ruofei Zhao | ||
Yi-Chan Liu | |||
Mengyu Lu | |||
Shuang Men | |||
Lan Nguyen | |||
Xiaoou Pan | |||
Kyungjin Park | |||
Liang Qian | |||
Huiling Qiao | |||
David Reynolds | |||
Yeng Saanchi | |||
Yanyi Song | |||
Ying-Ying Su | |||
Ryan Vaughn | |||
Jingwei Wang | |||
Kuan-Wen Wang | |||
Qinghua Wang | |||
Shenzhi Wang | |||
Yukuan Wang | |||
Jungyeon Won | |||
Wanying Xie | |||
Meng Xu | |||
Zheyi Xu | |||
Lin Xu | |||
Jamie Yap | |||
Weiqing Yu | |||
Da Yu | |||
Jiawen Yu | |||
Shuning Zhang | |||
Xiaohan Zhang | |||
Yang Zhang | |||
Tinghui Zhu | |||
2015 Alumni
Ph.D. | Applied Masters | Masters | |
Pramita Bagchi | Juan Diego Astudillo | Andrew Brouwer | |
James Henderson | Ying-Ru Chen | Jennifer Chuu | |
Xi Lu | Frank Cheng | Jiexi Huang | |
Jing Ma | Christopher Clement | Rebecca Rhodes | |
Sandipan Roy | Rongfei Du | Greggory Schell | |
Donggeng Xia | Joshua Hemmingway | Artur Veloso | |
Bobby Yuen | Ka Man Ho | Bo Zhang | |
Xiang Zhou | Elizabeth Hou | ||
Zhenyu Jia | |||
Xiaomeng Ju | |||
Fumie Kawasaki | |||
Eunyoung Lee | |||
Jimmy Li | |||
Ting Li | |||
Jiani Liang | |||
Carol Liu | |||
Yuan Liu | |||
Karry Lu | |||
Chinmay Maheshwari | |||
Rida Naseem | |||
Yanxin Pan | |||
Sean Pikosz | |||
Doug Piper | |||
Robert Price | |||
Zhengling Qi | |||
Kristine Sun | |||
Gregory Trowbridge | |||
Tony Van | |||
Daniel Walter | |||
Tingting Wang | |||
Zhichen Wang | |||
Phyllis Yan | |||
Su Yang | |||
Ruyi Zhao | |||
Zhuoyun Zheng | |||
2014 Alumni
Ph.D. | Applied Masters | Masters | |
Sumanta Basu | Omar Chavez | Oscar Balbin | |
Tom Brown | Hao Chen | Soumik Chatterjee | |
Nirupam Chakrabarty | Shuangxing Chen | Justin Colacino | |
Juan Shen | Chih-ting Chuang | Jiexi Huang | |
Zhanyang Zhang | Jessica Clark | Airan Liu | |
Mary Colberg | Niloofar Razaee | ||
Mackenzie Fankell | Sergey Strelnikov | ||
Joshua Hemmingway | Erin Ware | ||
Jin-hee Huh | Yehua Xie | ||
Yeonil Kim | |||
Mengshuang Li | |||
Rong Li | |||
Shengqian Li | |||
Wei Luo | |||
Maria Ortiz Mancera | |||
Jung Suk Rho | |||
Won Gyo Suh | |||
Wenbo Sun | |||
Linchang Tan | |||
You Tian | |||
Arjun Venkat | |||
Xuan Wang | |||
Zengguang Wang | |||
Yuxiang Xie | |||
LuoFu Ye | |||
Jae-hyun Yoo | |||
Zachary Zarins | |||
Ying Zhong | |||
2013 Alumni
Ph.D. | Applied Masters | Masters | ||
Jie Cheng | Hyunphil Choi | Sebastian Calonico | ||
Ming-Chi Hsu | Jonghyuk Kim | Dan Chang | ||
Atul Mallik | KyungEun Kim | Emily House | ||
Shawn Mankad | Yen-Yi Lai | Yea Min Huh | ||
Ashin Mukherjee | Xingfang (Dennis) Li | Zhenxin Lin | ||
Yeo Jung Park | Yufang Li | Gregory Newstadt | ||
Adam Sales | Hui Liang | Xingyu Pan | ||
Zhen Wang | Shu-Jui Liang | Kaanan Shah | ||
Juan Zhang | Yu-Hsuan Liao | Chenhui Shao | ||
Haiyin Liu | Stephanie Stenzel | |||
Minchao Liu | Jingya Wang | |||
Breanna Miller | Qingxuan Song | |||
Shweta Raizada | ||||
Kira Szulborski | ||||
Jie Tang | ||||
Hsin-Pei Tsai | ||||
Fan Wang | ||||
Huiran Wang | ||||
Hai Wang | ||||
Yihang Wang | ||||
You Wo | ||||
Jinjing Yang | ||||
Anatoliy Zaremba | ||||
Zhou (Allen) Zhang | ||||
Yitong Zhao | ||||
Yijun Wei |
2012 Alumni
Ph.D. | Applied Masters | Masters | |
Dasgupta, Kohinoor | Chen, Guodong | Chen, Guodong | |
Guo, Cen | Cheng, Wenting | Cheng, Siwei | |
Hoshikawa, Toshiya | Choi, Young Jai | Farrell, Max | |
Li, Yun | Fitzgerald, Shane | Guo, Cen | |
Vaughan, Joel | Guan, Shiyao | Hofelich, Alicia | |
Wang, Yizao | Huang, Alice | Huang, Jiexi | |
Zangeneh, Sahar | Just, Kevin | Waddington, Richard | |
Zhao, Yunpeng | Lee, Yong Joon | Welch, Ryan | |
Li, Bopeng | Zabka, Matthew | ||
Lim, Sung Eun | |||
Ming, Liu | |||
Shane, Jeffrey | |||
Vanslooten, Ashley | |||
Verchinina, Lilia | |||
Zhu, Beimin | |||
2011 Alumni
Ph.D. |
Applied Masters |
Masters |
Guo, Jian | Choi, Bongseog | Cao, Ling |
Hosman, Carrie | Choi, Young Jae | Cassidy, Ruth |
Laber, Eric | Lenzi, Dawn | Chakrabarty, Nirupam |
Liu, Fangyi | Liao, Jiemin | Chen, Anbo |
Tang, Runlong | Ming, Lang | Chen, Bing |
Wang, Jing | Park, Han-Up | Cheng, Jie |
Yang,Yang | Scibiorski (Bullard), Pamela | Garlick, Robert |
Zhou, Hao | Yang, Min-Lee | Gornick, Michele Caroline |
Hoshikawa, Toshiya | ||
Li, Qiang | ||
Li, Sha | ||
Li, Xuefei | ||
Lu, Xi | ||
Mallik, Atul | ||
Mills, Brian | ||
Mukherjee, Ashin | ||
Park, Se Un | ||
Qi, Xiangfei | ||
Sricharan, Kumar | ||
Sun, Jia | ||
Wang, Chaolong | ||
Wodtke, Geoffrey | ||
Yang, Bei | ||
Yu, Jingyu | ||
Zhang, Yan | ||
Zhou, Xiang | ||
Zhou, Yu |
2010 Alumni
Ph.D. |
Applied Masters |
Masters |
Bachelors |
Bhadra, Anindya | Chen, Yu-Pu | Childers, David | Balon, Kelly |
Goldstick, Jason | Cho, Youngjoo | Dasgupta, Kohinoor | Cho, Sung Hoon |
Qian, Min | Choi, Jee Hun | Goldstick, Jason | Chung, Hong Pum Thomas |
Reiner, Robert | Grezlik, Eric | Gough, Margaret | Frayer, Allison |
Rothman, Adam | Hicks, Kimberly | Harrington, Patrick | Glynn, Meghan |
Shojaie, Ali | Huang, Kuan-Chieh | Huang, Lin | Huang, Alice |
Kolenic, Giselle | Huang, Yongsheng | Kang, Hyun-Kyu | |
Kulvanich, Rajit | Li, Jingjing | Ling, Su Jane | |
Lewis-Beck, Colin | Mu, Zheng | Lomont, Matthew | |
Lu, Ting | Pan, Chaoye | Mennen, Elizabeth | |
Petrelius, Melissa | Park, Joonkoo | Mitchell, Jeffrey | |
Pomana, Lidia | Paynabar, Kamran | Musto, Michela | |
Robertson, Kelly | Qian, Mengding | O'Brien, Margaret | |
Shipley, Laurel | Sales, Adam | ||
Song, Yuhyun | Smith, Jennifer | ||
Strong, Erik | Stevens, Kristen | ||
Wei, Wei | Su, Gang | ||
Walsh, Jennifer | |||
Xu, Li | |||
Zhang, Zach Zhanyang |
2009 Alumni
Ph.D. |
Applied Masters |
Masters |
Bachelors |
Chakraborty, Bibhas | Crespo, Jose Garcia | Chen, Xue | Achen, Alexandra |
Choi, Nam Hee | Guo, Haicheng | Jin, Ran | Bois, Alexander |
Gunter, Lacey | Lee, Jae Young | Lee, Hoon | Guan, Bowei |
Katenka, Natallia | Meeker, Katherine | Lee, Jongyearn | McEwen, Keiron |
Kleyman, Yevgeniya | Schulz, Paul | Neeson, Thomas | Winter, Emily |
Linn, Matthew | Talwar, Nidhi | Reiner, Robert | |
McGowan, Herle | Xie, Lin | Vaughan, Joel | |
Singhal, Harsh | Yu, Hon-Wai | Wang, Hui | |
Yang, Lili | Yu, Sheng | Wang, Lin | |
Zhang, Aijun | Zhang, Kai | ||
Zhou, Nengfeng | Zhao, Yunpeng | ||
Zhou, Hao | |||
Zhou, Liang |
2008 Alumni
Ph.D. |
Applied Masters |
Masters |
Bachelors |
Culp, Stacey | Bamber, Daniel | Brickman, Daniel | Barry, Rachel |
Hamidieh, Kamal | Chaiy, Heajung (Clarissa) | Grieger, Lloyd | Berry, John |
Sen, Bodhisattva | Choi, Jeongseok | Hwang, Sun Jae | Chong, Macy M. |
Sun, Ho Keun | Clark, Sonja | Jiang, Yang | Engle, Keary Mark |
Wagaman, Amy | Dong, Qi | Liu, Fangyi | Fitzpatrick, Benin |
Zhao, Ou | Hao, Wei | Noh, Joonki | Grabowski, Andrew |
Kumrow, Amanda | Xu, Wenbo | Hartford, Jessica | |
Ozkul, Evran | Zhou, Nengfeng | Jen, Benedict I-Shie | |
Quintero, Juan Carlos | Ju, Sejin | ||
Song, Yong Kook | Kassab, Nicole | ||
Thobe, Keith | Kazhukauskas, Thomas | ||
Kim, Do Hurn | |||
Kridler, Jordan | |||
Mommaerts, Covina | |||
Parish, Joshua | |||
Pomana, Lidia | |||
Rowley, Kelly | |||
Shipley, Laurel | |||
Srinivasan, Smrithi | |||
Swanson, Jenna | |||
Taki, Nizar | |||
VanHove, Will | |||
Vonachen, Alison | |||
Walter, J. Alex | |||
Wheeler , David | |||
Yang, Frank | |||
Yee, Chia |
2007 Alumni
Ph.D. |
Applied Masters |
Masters |
Almirall, Daniel | Ciaglia, Christian | Bhadra, Anindya |
Breto, Carles | Kamensky, Jonathan | Buttermore, Nicole |
Culp, Mark | Kazemi, Joe | Chakraborty, Bibhas |
Hou, Xiaoli | Lee, Yuwei | Chavez, Alexander |
Lan, Yan | Li, Yuwei | Chen, Dan |
Lee, Joon Sang | Nishimura, Megumi | Chen, Luyun |
Li, Youjuan Li | Qian, Jing | Guo, Jian |
Somboonsavatdee, Anupap | Reichert, Heidi | Hammerling, Dorit |
Verbitsky, Natalya | Roys, Paul | Hao, Jiangang |
Zheng, Chuang | Szefler, Maciej | Hosman, Carrie |
Yan, Yijuan | Katenka, Natallia | |
Zangeneh, Sahar | Kelcey, Benjamin | |
Zhang, Lin | Khalessi, Sadreddin | |
Laber, Eric | ||
Lan, Yan | ||
Mitchell, Colter | ||
Rao, Arvind | ||
Rim, Daniel | ||
Rothman, Adam | ||
Roy, Debadyuti | ||
Sen, Bodhisattva | ||
Singhal, Harsh | ||
Sun, Ni | ||
Van Hout, Cristopher | ||
Wang, Jing | ||
Zhang, Aijun |
2006 Alumni
Ph.D. |
Applied Masters |
Masters |
Choe, Su Bang | Crowdis, Roy | Akdas, Yasemin |
Dood, Joel | Dong, Ge | Andrade Adaniya, Fernando |
Jung, Shiang-Tung | Dooley, Kathleen | Boerwinkle, Djamel |
Kulkarni, Rohit | Emerson, Michael | Boston, Linje |
Pal, Jayanta | Gupta, Shaveta | Chaipradubkiat, Pornpen |
Phaibulpanich, Akarin | Han, Won Jong | Charalambous, Charalambos |
Wang, Jing | Hong, Biling | Chen, Tzu-Ying |
Hsu, Ming-Jui | Chen, Yu | |
Hwang, Irving | Choi, Nam Hee | |
Law, Jason | Kleyman, Yevgeniya | |
Sharma, Sharan | Kopecky, Jonathon | |
Tsai, Wan-Min | Liu, Jian | |
Zhang, Xiaohui | Lu, Yipin | |
Parkinson, Julia | ||
Ye, Yang | ||
Yoon, Kwang-Il | ||
Yu, Jianjun | ||
Zhang, Xiaohui | ||
Zhao, Wei | ||
Zhong, Jing | ||
Zhou, Mi |
2005 Alumni
Ph.D. |
Applied Masters |
Masters |
Hu, Jennifer | Bardakcioglu, Meric | Chen, Ji |
Lawrence, Earl | Chen, Tzu-Ying (Daphne) | Culp, Stacey |
Wang, Xiao | Choi, Jeongho | Jin, Shunyao |
Elayan, Mohammed | Lee, Laura | |
Jing, Yuezhou | Lenardon, Martin | |
Lee, Jung Hoon | Levin, Albert | |
Lee, Ui | Li, Jing | |
Li, Shenghua | Li, Youjuan Li | |
Lukawski, Diena | Martinez, Andres | |
Orozco-Zablah, Jesus | McGowan, Herle | |
Shin, Injoon | Phaibulpanich, Akarin | |
Taylor, Michael | Shalizi, Kristina | |
Tu, Yi-Chen | Wagaman, Amy | |
Upchurch, Heidi | Wang, Xiaoru | |
Wang, Chia-Ning | Yang, Lili | |
Wang, Wen-Ya | Yue, Jianpeng | |
Yang, Lan | Zhang, Min | |
Zhang, Lingling | Zhao, Ou | |
Zheng, Lin | Zhu, Dongxiao |
2004 Alumni
Ph.D. |
Applied Masters |
Masters |
Bachelors |
Dyson, Gregory | Baker, Noelle | Corey, Douglas | Lewis, David |
Gopikrishnan, Ajita | Bennett, Matthias | Gorodnichenko, Yuriy | |
Vartivarian, Sonya | Deng, Jing | Hu, Xinxin | |
Xi, Bowei | Dupuis, Mary | Keller, Matthew | |
Gifford, William | Li, Hang | ||
Hamidieh, Kamal | Qian, Ying | ||
Kim, Tae-kyun | Rozek, Laura | ||
Lee, Do Suk | Shang, Jianyuan | ||
McClintic, Erin | Wan, Johnson | ||
Park, Jin Dong | Wangvanitchaphan, Somboon | ||
Peng, Li-Yi | Yu, Yi | ||
Somboonsavatdee, Anupap | Zhu, Haiyan | ||
Sun, Ho Keun | |||
Wang, Li |
2003 Alumni
Ph.D. |
Applied Masters |
Masters |
Bachelors |
Alvarez, Enrique | Ahn, Se Eun | Chen, Yong |
Bowersox, Sarah |
Choe, Jee-Weon | Breto, Carles | Cheng, Shin-Pey | Hsieh, Tina |
Kim, Dong-Yun | Dalton, Jarrod | Costa, Jose | Johnson, Ariel |
Mease, David | Drake, Nicholas | Hoefling, Holger |
Kanouse, Elizabeth |
Mentz, Graciela | Hawong, Jooyoung | Johnsen, Gudrun | Lukawski, Diena |
Shin, Yongyun | Hwang, Ji Hee | Liu, Yimin | Megally, Patrick |
Kim, Min Chung | Qian, Zhiguang | Rothman, Aaron | |
Nam, Su-Hyun | Rylance, Alexander | Ruthkoski, Traci | |
Park, Jaelim | Siddiqi, Ahmed F. | Stanfield, Cynthia | |
Sigal, Myles | Ying, Yuanping | Yu, Olivia | |
Spybrook, Jessaca | Yu, Jindan | Znoy, Lisa | |
Van de Kerckhove, Wendy | Zhang, Shu | ||
2002 Alumni
Bachelors |
Applied Masters |
Masters |
Ph.D. |
Hung, Ying-Chao | Chen, Chi-Chih | Almirall, Daniel | Dashairya, Deepak |
Qu, Xianggui | Kellam, Lindsay | Harrison, Delena | Goble, Lisbeth |
Sousa, Bruno | Kim, Jeong-Yeon Kim | Hauser, Seth | Greenberg, Nathan |
Stuff, Mark | Kloska, Deborah | Huang, Qiang | Howard, Penni |
Vengazhiyil, Roshan | Price, Holly | Kalli, Maria | Kramer, Brooke |
Zhang, Tonglin | Qin, Jun | Lawrence, Earl | Larrick, James |
Gosdzinski, Melissa | Rangel, Edward | Mandal, Mr. Abhyuday | Milkovich, Allison |
Suh, Sang-Hyun | Nguyen, Diemthanh | Ohashi, Kana | |
Tulyulyuk, Andrey V. | Wang, Jing | Woodfield, Jerry | |
Wachs, Steven | West, Brady | ||
Xiao, Yingjian | Zeng, Zhen | ||
Zhang, Danlu |
2001 Alumni
Ph.D. |
Applied Masters |
Masters |
Bachelors |
Gupta, Jayanti | Adekpedjou, Akim | Jones, Matthew | Byun, David |
Kutsyy, Vadim | Alvarado, Mariana | Orlich, Jennifer | Greene, Edward |
Wu, WeiBiao | Calvo, Fernando | Singh, Kunal | Shortreed, Susan |
Xu, Hongquan | Chan, Yu Wang | Verbitsky, Natalya | West, Brady |
Zeng, Donglin | Grantham, Lonnie | Vincent, Michael | |
Heinze, Karen | Xi, Bowei | ||
Shin, Dongwoo | |||
Shin, Jungsoon | |||
Woo, Yong |
2000 Alumni
Ph.D. |
Applied Masters |
Masters |
Bachelors |
Brenneman, William | Kalicin, Sarah | Hirobe, Tsunetada | Carlini, Eric |
Namesnik, Kirsten | Liu, Yung-Wen | Kazanis, Anamaria | Chan, Beatrice |
Qin, Zhaohui | Shafii-Mousavi, Sanam | Mease, David | Cornwell, Wesley |
Wang, Yao | Snapir, Michal | Gold, Matthew | |
Xu, Li-an | Lamias, Mark | ||
Zhang, Rong | Lawrence, Earl | ||
Zhu, Yu | Lee, Eunkoo | ||
Olmstead, Aaron |
1999 Alumni
Ph.D. |
Applied Masters |
Masters |
Bachelors |
Biswas, Debjit | Bussi, Javier | Alvarez, Enrique | Cook, Samantha |
Cheng, Shao-Wei | Hamon, Sara | Chen, Chien-Wei | DuBay, Jacqueline |
Dong, Xiaobin | Kim, Kyungeun | Choi, Seo-Eun | Garro, Julian |
Hunter, David | Kong, Eun | Edman, John | Hoffman, Michael |
Page, Connie | Muresan, Marius | Fencsik, David | Huang, Grace |
Shen, Qing | Obscura Peregrina, Arturo | Fisher, Justin | Miller, Stephanie |
Wang, Chuanguo | Trestyn, Thomas | Jung, Shiang-Tung | Peterson, Stephanie |
Weng, Chiu-Hsing | Westveld, Anton | Li, Ming | Schulz, Paul |
Foreman Block, Amber | Mentz, Graciela | Wilmot, Brett | |
Wu, WeiBiao | |||
Xu, Hongquan |
1998 Alumni
Ph.D. |
Applied Masters |
Masters |
Bachelors |
Liao, Jinzhong | Liang, Shang-Ying | Brenneman, William | Achterhof, Rebecca |
Ye, Qian | Moore, Jason | Dood, Joel | Bass, Aaron |
Shin, Yongyun | Gogtas, Hakan | Blass, Andrew | |
Wiehe, Maryann | Hou, Xiaoli | Cooklin, Nicole | |
Kim, Dongcheol | Dastick, Karen | ||
Qu, Xianggui | Hatanaka, Takeshi | ||
Wang, Yao | Malestein, Bradley | ||
Weisman, Neal |
1997 Alumni
Ph.D. |
Applied Masters |
Masters |
Bachelors |
Berube, Julie | Aliaga, Pablo | Maxwell, Michael | Arndt, Matt |
Chao, Chiangsun | Chang, Li-Yi | Qin, Zhaohui | Lee, William |
Warner, John | Chi, Ko-Feng | Xu, Li-an | McCormick, Michael |
Wu, Huaiqing | Cook, Susan | Vahratian, Anjel | |
Dashairya, Deepak | |||
Dolan, Andrew | |||
Wang, Connie | |||
Youn, Nara | |||
Yu, Byung-Wha |
1996 Alumni
Ph.D. |
Applied Masters |
Masters |
Bachelors |
Lu, Hong | Sim, Bo-Young | Etienne, Nixon | Brady, Kelly |
Meyer, Mary | Stannard, David | Rettig, William | DeGeus, Thomas |
Park, Meekyong | Dobrin, Ellen | ||
Kassim, Mazidah | |||
McNaughton, Sarah | |||
Samuelson, Michael | |||
Shin, Yongyun Thompson, Carey |
1995 Alumni
Ph.D. |
Applied Masters |
Masters |
Bachelors |
Lo, Chi | Brueckman, David | Liao, Jinzhong | Dolan, Andrew |
Park, Dongryeon | Buche, David | Sieck, Winston | Hooper, Allison |
Soon, Guoxing | Chan, Li-Pin | Sinha, Indrajit | Kisiel, Peter |
Tse, Szeman | Chung, Chen-Hung | Koch, Jennifer | |
Lu, Hsi-Yen | Lisabeth, Lynda | ||
Nishio, Masatoshi | Mayer, Rachel | ||
Osstyn, Alicia | Sacka, Timothy |
1994 Alumni
Ph.D. |
Applied Masters |
Masters |
Bachelors |
Lai, Shou-Ren | Alvarado-Barrantes, Ricardo | Ashby, Valarie Burton | Frazer, Janis |
Cravets, Matthew | Jackson, Kevin | Friedfeld, Howard | |
Juarez, Lucia | Liu, Manlan | Killian, Kevin | |
Kanouse, Elizabeth | Schuckers, Michael | Krueger, Kim | |
Liu, Dong-Yue (Liu, Dongyue Louis) | Stone, Eric | Luskin, Lawrence | |
Mikelic, Helen | Salomon, Michelle | ||
Re (O'Keefe), Mary | |||
Szeto, Rita | |||
Tschirhart, Michael |
1993 Alumni
Ph.D. |
Applied Masters |
Masters |
Bachelors |
Coleman, Daniel | Littig, Steven | Jaeger, David | Clare, Michael |
Hydorn, Debra | Nam, Byung-Ho | Ko, Ya-Wen | Johnson, Amy |
Jeong, Yousceek | Ocaya, Joy Doris | Lu, Hong | Kerbawy, Kyle |
Yaco, Jadwiga | Zhang, Bin | Orlandi, Christopher | |
Sahul, Yasmin | |||
Stannard, David | |||
Wood, Joanne |
1992 Alumni
Ph.D. |
Applied Masters |
Masters |
Bachelors |
Gasparini, Mauro | Backscheider, Andrea | Biolsi, Kevin | Brierley, Kristin |
Maligalig, Dr. Dalisay | Dilworth, Valerie | Kim, Juyoung | Burton, Valarie Lenore |
Tantiyaswasdikul, Chim | Lester, Jennifer | Ko, Heejae Ko | Coulter, Mindy |
Lee, Chi-Yuan | Fromm, Brian | ||
Rocco, Pasquale | Hill, Victoria | ||
Steenburgh, Thomas | Jordan, Andrew | ||
Keller, Kristine | |||
Marcovecchio, Sandra | |||
Pseres, J. | |||
Re, Mary | |||
Stanek, Craig | |||
Talton, Shenita | |||
Triantos, Martine |
1991 Alumni
Ph.D. |
Masters |
Bachelors |
Eisele, Jeffrey | Cheng, Yuan-Hsing | Allen, Jill |
Hwang, Chang-Ha | Haviland, Martha | Baillod, Bradley |
Melfi, Vincent | Pudjihastuti, Herena | Barnhart, Helen |
Sethuraman, Gopalan | Contratto, Laurie | |
Wang, Shih-Fen | Davis, Bruce | |
Doshi, Vinit | ||
Foret, David | ||
Karonis, Andrew | ||
Liu-Dumaw, Maria | ||
Michael, E. Whitney | ||
Park, Arnold | ||
Parker, Adam | ||
Powers, Eric | ||
Stevens, Mark |
1990 Alumni
Ph.D. |
Applied Masters |
Masters |
Bachelors |
Sarkar, Jyotirmoy | Chiu, Li-Chiu | Amacher, Gregory | Beenstock, Jeffrey |
Haeussler, John | Hsieh, Ping-Hung | Goldman, Brad | |
Kaczmarek, Douglas | Korengel, Felicia Conway | Gresser, Sandra | |
Lo, Chi | Wang, Mei | Heinrichs, Peter | |
Schork, Nicholas | Hummel, Heidi | ||
Schuler (Packard), Dian | Klein, Meryl | ||
Lines, Stephen | |||
Nichols, John | |||
Ochotny, Michael | |||
Schollar, Christopher | |||
Tschirhart, Michael |
1989 Alumni
Ph.D. |
Applied Masters |
Masters |
Bachelors |
Chang, Chienming | Flannagan, Carol | An, Sang-Sin | Cowan, Kristen |
Chen, Zen-Yi | Ledersnaider, David | Converse, Aaron | Haeussler, John |
Gunderson, Brenda | Liang, Wen-Miin | Green, Paul | Henderson, David |
Murray (Finkelstein), Sharon | Hung, An-Yi | Kardia, Diana | |
Smith, Edward | Lee, Ju-Whei | Keros, William | |
Park, Meekyong | Lee, Sangmin | ||
Rosenberg, Marjorie | Pedlow, Steven | ||
Schreck, Bernhard | Riley, Nina | ||
Schillace, Angela | |||
Tilton, Christopher | |||
Walker, Mary | |||
Wisniewski, Donald |
1988 Alumni
Ph.D. |
Applied Masters | Masters | Bachelors | |
Choi, Kiheon | Chappell, Jo Ellen | Chang, Chienming | Dugan, Matthew | |
Fong, Wai | Lettvin, Ellen | Chen, Te-jia | Kerkstra, Todd | |
Rekab, Kamel | Pocinki, Sara | Gasparini, Mauro | Kerska, David | |
Zoubeidi, Taoufik | Jung, Chul-Ho | Lewis, Brian | ||
Maret, Xavier | Mervis, Kimberly | |||
Norris, Jerry | ||||
Oleinick, Lewis | ||||
Parnell, Catherine | ||||
Sieffert, Mark | ||||
Stewart, Katherine | ||||
Wickett, Daniel | ||||
1987 Alumni
Ph.D. | Applied Masters | Masters | Bachelors | |
Bellout, Djamel | Kumar, Vivek | Allsbrook, Fred | Buhk, Tanya | |
Meslem, Abdelhakim | Eisele, Jeffrey | Chappell, Jo Ellen | ||
Tahir, Mohamed | Flowers, Ronald | Healy, Michael | ||
Havstad, Suzanne | How, Roger | |||
Hochrein, Brian | Kiuchi, Amy | |||
Parizer, David | Lee, Betty | |||
Warshaw, Meredith | Lipsig, Charles | |||
Miele, Michael | ||||
Pocinki, Sara | ||||
Schuler, Dian | ||||
Schultz, Amy | ||||
Siegal, Robert | ||||
Wild, Timothy | ||||
1986 Alumni
Ph.D. |
Masters |
Bachelors |
Aliaga, Martha | Chan, Anthony | Blanton, Brian |
Leung, Pui Lam | Ezard, Brian | Bourgon, Michael |
Lee, Zoonky | Dupuis, Mary | |
Nieves, Lamberto | Kloska, Deborah | |
Madias, Marcus | ||
Mechigian, Garbis | ||
Ott, Rachael | ||
Potchynok, David | ||
Taylor, Bradley | ||
Tworek, Joseph | ||
Vidusic, Amanda |
1985 Alumni
Masters |
Bachelors |
Brucken, Nancy | Atherton, Nancy |
Kenney, Genevieve | Blanton, Gary |
Dajani, Aref | |
Kremer, Susan | |
Kron, Kurtis | |
Ronca, Erika | |
Seewer, Barbara | |
Shafer, Howard | |
Trilling, Loree | |
Turney, M. Margarita |
1984 Alumni
Ph.D. |
Masters |
Bachelors |
Bednarz, David | Bellout, Djamel | Allen, Andrea |
Coffey, Mary | Cross, David | Bernard, Kenneth |
Daghel, Mohamed | Leung, Pui Lam | Carravallah, Raymond |
Denby, Lorraine | Liu, Wanda | Grantham, Lonnie |
Kim, Jai Young | Meslem, Abdelhakim | Kay, Ward |
Lenk, Peter | Radson, Darrell | |
Tahir, Mohamed | ||
Zoubeidi, Taoufik |
1983 Alumni
Ph.D. |
Masters |
Bachelors |
Kramer, Morrey | Calhoun, Charles | Bond, Taylor |
Rehailia, Mohamed-el-Hadi | Kuick, Rork | Bradford, Elizabeth |
Tsang, Vincent | Modisa, Oakantse | Bui, Anh |
Verathaworn, Theeraporn | Ursillo, Steven | Davidson, John |
Dickerson, David | ||
Ireland, Mark |
1982 Alumni
Masters |
Bachelors |
Bridges, Stephen | Fox, Wendell |
Devol, Edward | Goren, Eva |
Doherty, Deborah | Hamel, Elizabeth |
Laren, Philip | Riemer, John |
Shih, Celia | Thurston, David |
Stewart, Kenneth | Vanlieshout, Elizabeth |
1981 Alumni
Applied Masters |
Masters |
Bachelors |
Asta, Joseph | Castaneda-Mendez, Kicab | Dmuchowski, Carl |
Hanis, Craig | Herrera-Canto, Manlio | Gelhausen, Jenny |
Hung, Yung-Tai | Lenk, Peter | Grabenstein, Alan |
Karkum, Ali Soliman | Levi, Keith | Hatch, Dean |
Perez-Gutierrez, Luis | Lai, Kwok Wah | |
Tsang, Vincent | Reilly, Timothy | |
Tenhave, Thomas | ||
Wilcox, Steven |
1980 Alumni
Ph.D. |
Applied Masters |
Masters |
Bachelors |
Khalessi, Sadreddin | Greenhouse, Joel | Becker, James | Alland, Cathy |
Hassan, Halimah | Dolan, David | Kinscherff, Ada | |
Kim, Jai Young | |||
Ley, Eduardo | |||
Marker, David | |||
Portugal, Susan | |||
Ross, Corine |
1979 Alumni
Ph.D. |
Masters |
Bachelors |
Lin, Karl | Abowd, Marypat | Andary, Joseph |
Sampson, Paul | Goldstein, William | |
Kasprzyk, Robert | ||
Levine, Ronald | ||
Politser, Peter | ||
Squires, William | ||
Villacin, Zinnia Lopez |
1978 Alumni
Ph.D. |
Masters |
Bachelors |
Chen, Wen-Chen | Addona, Michael | Abowd, Marypat |
McKenzie, John | Benson, Thomas | Hassan, Halimah |
Tai, Tony | Bradley, Bennett | Vinter, Stephen |
Feingold, Marcia | ||
Johnson, Robert | ||
Shaw, Peling | ||
Wagner, Jeanette |
1977 Alumni
Ph.D. |
Masters |
Bookstein, Fred | Daoud, Yahya |
Butler, Ronald | Gross, Kenneth |
Heeringa, Steven | |
Kardia, Sharon | |
McCartin, Mark | |
Santos, Robert | |
Thornton, Jay |
1976 Alumni
Ph.D. |
Masters |
Bachelors |
Bangura, Edrisa | Degryse, Ronald | Benson, Thomas |
Bartold, Shelley Lynn Rasmussen | Keller, Charles | |
Huang, Lih-Wen | Simonson, Jonathan | |
Talbot, John |
1975 Alumni
Ph.D. |
Masters |
Abe, Olaji |
Coffey, Mary |
Faith, Ray | DiGaetano, Ralph |
Fortus, Robert | Hasstedt, Sandra |
Virola, Romulo | Heaphy, Maureen |
Lahiff, Maureen | |
Lin, Karl | |
Loveridge, Clark | |
Mezrich, Joseph | |
Shevell, Steven |
1974 Alumni
Ph.D. |
Masters |
Liebetrau, Albert | Abbott, Robert |
Wardrop, Robert | Kushler, Robert |
Kwok, Woon | |
Orr, John | |
Wood, Walter |
1973 Alumni
Ph.D. |
Masters |
Fetell, Howard | Abe, Olaji |
Wei, Xiaoying | Adjei, Stephen |
Weinrich, Martin | Aliaga, Alfredo |
Bowman, James | |
Carpenter, James | |
Chong, Kong-Gee | |
Fortus, Robert | |
Groves, Robert | |
Herche, Lynn | |
Lim, Stanley | |
Lima, Carlos | |
Piedici, Kathleen | |
Tammaragsa, Pranee | |
Won, Eugene |
1972 Alumni
Ph.D. |
Applied Masters |
Masters |
Shapiro, Connie | Gimotty, Phyllis | Berumen-Torres, Edmundo |
Corcoran, Patrick | ||
Lieberman, Joel | ||
Matthews, M. Claire | ||
McKenzie, John | ||
Morganstein, David | ||
Roehrig, Charles | ||
Safra, Mongi | ||
Taylor, Lowell | ||
Templeton, Alan |
1971 Alumni
Masters |
Denby, Lorraine |
Krotki, Karol |
Liebetrau, Albert |
McConnell, Marcia |
1970 Alumni
Masters |
Ajayi, Oladeo |
Dippo, Cathryn |