Skip to Content

2014-2015 Fellows

Freshmen

  • Engin Akdemir (Engineering)
  • Logan Applebee (LSA Undeclared)
  • Sydney Bartell (LSA Undeclared)
  • Jacob Behrmann (LSA Undeclared)
  • Maribel Cannella (LSA Undeclared)
  • Faith Cole (LSA Undeclared)
  • Gabriel Colman (LSA Undeclared)
  • Yazmyn Cross (LSA Undeclared)
  • Alvin Garcia (LSA Undeclared)
  • John Gatti (LSA Undeclared)
  • Emily Gorman (LSA Undeclared)
  • Kendall Kramer (Kinesiology)
  • William Laffrey (LSA Undeclared)
  • Bailey Leach (LSA Undeclared)
  • Molly Mintz (LSA Undeclared)
  • Melissa Neal (LSA Undeclared)
  • Melissa Ramirez (LSA Undeclared)
  • Margaret Rapai (LSA Undeclared)
  • Taylor Rovin (LSA Undeclared)
  • Brittany Simmons (LSA Undeclared)
  • Jacklyn Thomas (LSA Undeclared)
  • Alexis West (LSA Undeclared)
  • Corinne Wong (LSA Undeclared)

Sophomores

  • Tahany Alsabahi (Middle East and North African Studies and International Studies)
  • Henry Ballout (LSA Undeclared)
  • Patrick Birdsong (LSA Undeclared)
  • Hannah Boyle (LSA Undeclared)
  • Madison Brow (Art and Design and LSA Undeclared)
  • Kathleen Carey (LSA Undeclared)
  • Cooper DePriest (Business)
  • Mekarem Eljamal (LSA Undeclared)
  • Wyatt Frank (LSA Undeclared)
  • Jacob Friedman (LSA Undeclared)
  • Gabrielle Gaeta (LSA Undeclared)
  • Libby (Elizabeth) Gazley (LSA Undeclared)
  • Isabelle Genshaft (LSA Undeclared)
  • Amalia Gomez-Rexrode (LSA Undeclared)
  • Alexander Gordon (LSA Undeclared)
  • Vinnie Gupta (LSA Undeclared)
  • Mark Haidar (Public Policy)
  • Chloe Henderson (Engineering)
  • Michael Henry (Environment)
  • Daniel Karr (Earth and Environmental Science)
  • Ava Landgraf (LSA Undeclared)
  • Brittany Lowell (LSA Undeclared)
  • Lauren Murray (LSA Undeclared)
  • Ari Nadrich (Computer Science)
  • Ayotomiwa Ojo (LSA Undeclared)
  • Barrett Olson (LSA Undeclared)
  • Shannon Palmer (LSA Undeclared)
  • Francine Penikis (LSA Undeclared)
  • Romina Potter (LSA Undeclared)
  • Elliott Rains (LSA Undeclared)
  • Olivia Rice (LSA Undeclared)
  • Theo Sanyal (LSA Undeclared)
  • David Schafer (LSA Undeclared)
  • Josh Sherick (Computer Science)
  • Max Teener (Economics)
  • Matthew Terwilliger (Engineering)
  • Antoinette Wade (LSA Undeclared)
  • Nicole Yadon (Business)
  • Shudi Zheng (LSA Undeclared)

Juniors

  • Ariana Assaf (Creative Writing-Literature)
  • Casey Baltimore (Organizational Studies)
  • Kendall Berry (Organizational Studies and Communication)
  • Erin Bozek-Jarvis (Public Policy)
  • Carren Cheng (Organizational Studies and Business)
  • Lauren Dahar (Organizational Studies and Economics)
  • Shoshana Engelson (Organizational Studies and Spanish)
  • Hannah Feldshuh (Asian Studies, Chinese Studies, and
  • International Studies)
  • Evan Gerstein (Political Science)
  • Jessica Greenspan (Environment)
  • Miles Grofsorean (LSA Undeclared)
  • Danica Harris (Organizational Studies and Economics)
  • Jessica Hasper (Organizational Studies)
  • Hyun Kyoung (Sarah) Hong (LSA Undeclared)
  • Ediana Hoxhallari (Biomolecular Science)
  • Emily Kaplan (Organizational Studies)
  • Rachael Lacey (Environment)
  • Emily Laske (Organizational Studies and Environment)
  • Dylan Lim (Organizational Studies)
  • Qingze Lv (Biomolecular Science)
  • Rebecca Maher (Public Policy)
  • Jiaqi Mai (Organizational Studies)
  • Haide Malik (Organizational Studies and Economics)
  • Tom McIlwaine (International Studies)
  • Hattie McKinney (Public Policy)
  • Jordyn Migdal (Organizational Studies)
  • Aubrey O'Neal (Organizational Studies and German)
  • Rachel Premack (History)
  • Danielle Ray (English and Music)
  • Alyssa Setting (Organizational Studies)
  • Amrutha Sivakumar (Program in Entrepreneurship, Economics, and Industrial and Operations Engineering)
  • Matan Skolnik (Organizational Studies and Communication)
  • Nikea Turner (Psychology)
  • Zoe Van Dyke (Organizational Studies, Psychology, and Political Science)
  • Paul Vicinanza (Organizational Studies)
  • Micalah Webster (Organizational Studies and Psychology)
  • Nadia Weeks (Organizational Studies)
  • Ari Weil (Psychology)
  • Anna Wilner (Cognitive Science and Spanish)
  • Yanshuo Yang (Organizational Studies and Program in Entrepreneurship)
  • Gregory Yaros (Education - Secondary Education History and Political Science)
  • Samantha Yuen (Organizational Studies and Psychology)

Seniors

  • Joel Adu-Brimpong (Biopsychology, Cognition and Neuroscience)
  • Catherine Borland (Performance/Voice-Mezzo)
  • Ashley Byykkonen (Organizational Studies)
  • Linda Camaj (Spanish)
  • Quinn Doran (Linguistics)
  • Bryce Doreen (Economics)
  • Alexandria Foster (Political Science)
  • James Knox (Economics)
  • Elizabeth Morales (Political Science)
  • Breana Morton-Holt (Afroamerican and African Studies and Sociology)
  • LaVashia Mundy (Afroamerican and African Studies)
  • Chinemelu Okafor (International Studies and Economics)